„Gdy Duch Święty zstąpi na was - otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami.” (Dz 1,8)
SEMINARIUM ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM:


UMIŁOWAŁEM WAS MIŁOŚCIĄ ODWIECZNĄ

Gorące pragnienie i głębokie przekonanie o potrzebie przeprowadzenia w naszej parafii Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, towarzyszyło mi już od dwóch lat. Zimą tego roku odpowiedział na nie ksiądz Jan Reczek wraz z siostrą Stanisławą Dąbrowską i ekipą Misericordia z parafii na Wzgórzach Krzesławickich. W naszej parafii dzieło Seminarium trwało od 15 kwietnia do 3 czerwca. Spotkania i konferencje odbywały się w każdą niedzielę. I już z tego układu niedziel okresu Wielkanocy widać, jak bardzo było to dzieło Boże.

Pierwsza, niedziela Miłosierdzia Bożego, przewidziana była na informację dla całej parafii o specyfice seminarium, o wyjątkowości posługiwania wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w Kościele. Wszystkie następne były już czasem poświęconym tylko dla tych, którzy pragnęli włączyć się do tego dzieła które Pan dla nas przygotował, poddać się działaniu mocy Ducha Świętego. Wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia, dziękczynienia, modlitwy błagalne, konferencja, spotkanie w małych grupach z animatorami i Msza Święta, wypełniały czas do godzin wieczornych, w oczekiwaniu na dar przemiany serca, na dary Ducha Świętego przygotowane dla tych, którzy wraz z Kościołem uwielbiają Najświętsze Imię Boga. O oprawę muzyczną, znakomitą, postarały się 4 osoby: Marek i Wioletta Dymanusowie, Bernadeta Zasada i Wiktor Kuna. Każde niedzielne spotkanie miało swój temat przewodni i zestaw czytań liturgicznych pomocnych do modlitwy codziennej na najbliższy tydzień. Przed niedzielą Wniebowstąpienia Pańskiego, tydzień modlitw o uzdrowienie wewnętrzne; czas utwierdzania się w decyzji poddania wszystkiego Chrystusowi, Jedynemu Panu, oraz prośba każdego dnia o taką moc ducha, by nic nie zachwiało tego postanowienia, a Jego łaska prowadziła do coraz doskonalszego oczyszczenia serca i uwolnienia życia od jakiejkolwiek innej władzy, niż Boża. W tym momencie z pomocą włączyli się animatorzy ze wspólnot z parafii Szklane Domy, Wzgórza Krzesławickie i Węgrzce. Niedziela Zesłania Ducha Świętego przeżywana była w kontekście modlitwy wspólnotowej o wylanie Darów Ducha Świętego w naszym życiu, o tę radosną świadomość bycia członkami Ciała Chrystusowego, o umocnienie Duchem Świętym do wzrastania i rozwoju w Nim.
Zakończenie wypadło w niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Wtedy to, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, wypowiedziane zostało, przez usta siostry Stanisławy, proroctwo końcowe dla naszej Wspólnoty Przemienienia: Umiłowałem was miłością odwieczną. Przygotowałem was do drogi. Będę z wami. Uwielbiajcie moje Imię. Przygotujcie się do dalszej drogi. Poprowadzę was. Chwalcie mnie zawsze.

W seminarium wzięło udział około 100 osób. Do modlitwy o wylanie Darów Ducha Świętego zakwalifikowano 64 osoby, z tego 42 z naszej parafii. Wszystkim którzy przyczynili się do tego wspólnego dzieła parafialnego, w imieniu Wspólnoty Przemienienia - Bóg zapłać.
M.K.

ZAPRASZAMY DO GALERII FOTO:Przeniesione
z "Ecce Homo"
(ks. Jan Reczek):


Nabożeństwa uwielbienia
i uzdrowienia
w mocy JEZUSA.

Parafia Księźy Pallotynów
pw. Matki Bożej Pocieszenia
Kraków - ul. Bulwarowa 15

Tramwaj: 1 i 5 ; Autobus: 138
Przystanek: Wańkowicza
(Bieńczyce Mleczarnia)
godz. 15.00
Terminy 2015:
5 IX,
4 X(niedziela),
7 XI,
12 XII(2-ga sobota),
Terminy 2016:
2 I, 6 II,
12 III(2-ga sobota),
2 IV, 7 V, 4 VI
(RE)TRANSMISJA
Radio: "nowohuckie.pl"

-----------------------------

Mistrzejowickie
Wieczory Uwielbienia
i Uzdrowienia

w kościele Matki Bożej
Nieustającej Pomocy
Kraków - os. Boh.Września

T:10,17,21; A:136,153,159.

Terminy: godz. 18.30
każda 4 sobota miesiąca.
------------------------------
Modlitwy i
Indywidualna modlitwa
wstawiennicza


Charyzmatyczne Rekolekcje
Uzdrowienia Wewnętrznego
HEBDÓW_______________________

Strumienie Milosierdzia
nagrania


Zespół „Mocni w Duchu”

Egzorcyzmy i walka Duchowa

miesiecznikegzorcysta.pl